Warto iść do lombardu?

Warto iść do lombardu?

Aktulności artykuły Internet

Wielu z Was pewnie zastanawiało się kiedyś, czy warto korzystać z usług Lombardu. W moim otoczeniu takie miejsca kojarzone są z ludźmi, którzy idą wyrzucić swoje wszystkie rzeczy, żeby mieć na przetrwanie. Telefony, telewizory, łańcuszki z komuni.

Warto iść do lombardu?

 

Wszystko na szybko. Najczęściej widzimy tam ludzi wtedy, kiedy nie mają czasu albo mieli ten czas i nie znaleźli oni nikogo, kto chciałby kupić od nich ich przedmiot. To ciężkie momenty w życiu, kiedy potrzebujemy pieniędzy a nie mamy skąd ich wziąć. Więc rozglądamy się po domu i wynosimy co się da. Najpierw jednak wiele osób stara się sprzedać przedmiot na aukcjach – ale wiadomo, to trwa, trzeba czekać, często negocjować i obejść się smakiem, kiedy ktoś zrezygnuje w ostatniej chwili. I co wtedy? Potrzebujemy pieniędzy na jutro, a dziś nie mamy nic. Wyjeżdżamy do pracy poza kraj i musimy wymienić pieniądze, chociaż jakieś grosze na przetrwanie. Wtedy często staje przed nami Lombard. Jest ich sporo w każdym mieście, a najwięcej znajdziemy te sygnowane logiem www.polskilombard.pl.

Skąd ich aż tyle?
Z lombardów korzysta wiele osób. Często nawet nasz sąsiad, czy kolega, byli tam chociaż raz. Często coś sprzedawali, bo potrzebowali pieniędzy. Idąc do lombardu zawsze mamy pewność, że dostaniemy gotówkę. Dajemy ją pod zastaw, więc sam lombard nic nie ryzykuje – w razie czego może sprzedać przedmiot. Dlatego to takie łatwe i dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług lombardów. Oczywiście lombard to nie tylko pożyczki. Można iść i sprawdzić,, czy nie ma tam akurat telefonu, które nas interesuje. Często znajdziemy tam wiele pozostawionych rzeczy przez pożyczkobiorców, które są w świetnym tanie i nadają się do dalszego użytku w naszej ręce czy na stoliku w domu. Warto sprawdzać takie miejsca.

Gdzie najlepiej?
Obecnie, jak wspominałem, największą siecią lombardów i najbardziej zaufaną marką jest Polski Lombard, który ciągle się rozrasta, co dzieję się wskutek tego, że wiele prywatnych osób staje się partnerem sieci. Dlaczego? Bo Polski Lombard jest dobrze wypromowany, ma dobrą opinię oraz jest w internecie – łatwo znaleźć punkt w naszej okolicy oraz wszelkie informacje, jak numer telefonu czy godziny otwarcia. Dodatkowo na stronach wiele ofert zakupowych – od aparatu po pralkę. Dla każdego coś się znajdzie.

Polski Lombard będzie rósł dalej. Jak to?
11 marca na polskim rynku lombardów następuje wiele zmian. Po pierwsze, spółka taka może prowadzić działalność jako spółka ograniczoną odpowiedzialnością, albo jako spółka akcyjna. Po drugie,minimalny kapitał zakładowy, to aż 200 000 tysięcy złotych! Zmienia się prawo i wydaje się być logicznym, że wiele małych lombardów nie da rady im sprostać. Dlatego widzimy na rynku to poruszenie, jakim jest liczne dołączanie małych prywatnych oddziałów do www.polskilombard.pl. Żeby się z nimi połączyć wystarczy kilka kliknięć, a bezpieczeństwo i miejsce utrzymania wielu właścicieli lombardów zostaje bez żadnych przeszkód na naszym rynku.

No ale dobra, to korzystać tych lombardów?
A czemu nie?
Jeśli potrzebujemy gotówki, to dostajemy tam lepszą ofertę, niż da nam niejedna firma pożyczkowa. Dodatkowo możemy potem nasz sprzęt wykupić – jest do tego specjalna umowa. Wszystko dzieje się szybko, bez zbędnych formalności (wystarczy dowód osobisty) i już! A jeśli szukamy czegoś taniego, jakiegoś monitora do firmy, czy drukarki, to też warto się wybrać do lombardu – znajdziemy tam wiele rzeczy dużo taniej niż w sklepach.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments