Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być zła, czyli krótko o pracy autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasóweczki

Rozmowa kwalifikacyjna nie wymaga być wyjątkowa, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Każdy spośród nas, kto kiedykolwiek miał styczność z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jeżeli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uzmysłowimy sobie, że przed nami rozmowa, która często jest naszym być czy nie być. Jak nie dać się zwariować i dołączyć do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć podstawowych zasad, dzięki jakim można zajrzeć na rozmowy kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie udawaj kogoś kim nie jesteś
Zależysz okazać się z tej najświetniejszej właściwości to popularne. Punkt w tym, że znacznie często przez to badasz udawać kogoś kim nie jesteś. Nie takie postępowanie tworzy na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu robienie spójnego wizerunku nie będzie niczym trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach czy zbyt niewielki krawat sprawi, że nie będziesz właśnie skupiony. Osoba, która będzie z Tobą przedstawiać nie da po sobie poznać, że odkryłam te niedociągnięcia, ale nie umknie toż jej uwadze. Pamiętaj, że pierwszego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Zdrowy i przyjemny ubiór to pozycja.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który różnie potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy poruszające się ręce będzie skomplikowaniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności przyda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z przyszłym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Da Ci to gwarancji siebie i pozwala opanować stres.

4. Konkretne informacje.
W własnych uwagach skup się na szczegółowych poradach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zaznajom się z zarządzanymi przez niego zadaniami, mocami a każdym nowym, co jest dla Ciebie interesujące, oraz może także zaplusować. Na pytania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które oraz będą zjeżdżać z faktu nie mogą Ci w zdobyciu nowej rzeczy. Przez takie wypowiedzi osoba prowadząca rekrutację że bardzo mocno przestać nas słuchać, co szczerze nie odkłada się na sukces żadnych spotkań, a zgłasza tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Wyglądanie na przeszkodę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w strefie powoduje, że odbiór naszej budowy jest daleko negatywny. Nasz rozmówca będzie korzystał poczucie, że kandydat nie jest rzeczami, i ciałem na rozmowie. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, że będziemy grani jako kobiety pewne siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz być twardy, że gdyby zaproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje domeny są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciele i nic nie stoi na ścianie, aby dać z siebie maksimum na rozmowie, w czym może ułatwić Ci wypełnianie tych podstaw. Oraz co z brakami? Każdy je popełnia – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich wnioski. Jeżeli jesteś interesuj, jakie spośród nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz dobrze na ostatni materiał.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments