PIT dla młodych – zobacz, na czym polega ta ulga

PIT dla młodych – zobacz, na czym polega ta ulga

Aktulności Warto przeczytać

PIT dla młodych – zobacz, na czym polega ta ulga

Rząd, chcąc zachęcić najmłodszą grupę dorosłych do podjęcia zatrudnienia, przygotował dla nich korzystną ulgę podatkową. Pozwala ona na realne oszczędności tym, którzy dopiero wkraczają na ścieżkę zawodowego rozwoju. Sprawdź, co dzięki niej zyskują młodzi pracownicy.

Zerowy PIT dla młodych spotkał się z pozytywnym przyjęciem przez grupę tych pracowników, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w zawodzie. W myśl ustawy są bowiem zwolnieni z odprowadzania składek na podatek dochodowy. Stanowią też atrakcyjną grono potencjalnych pracowników z perspektywy przedsiębiorców.

PIT dla młodych – sprawdź, na jakich zasadach obowiązuje

Osoby, które nie ukończyły 26. roku życia i pracują w oparciu o umowę o pracę lub umowę zlecenie nie muszą odprowadzać składek na podatek dochodowy. Warunkiem jest to, aby ich roczny dochód nie przekroczył wysokości pierwszego progu podatkowego, a więc był niższy niż 85 528 złotych. Zmiana ta weszła w życie wraz z 1 sierpnia 2019 roku. Pozwala on zaoszczędzić spore kwoty w skali roku tym osobom, które są na początku swojej drogi zawodowej. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie internetowej https://www.biznesradar.pl/a/87700,czym-jest-pit-dla-mlodych.

Zerowy PIT dla młodych w 2020 roku

Od 1 stycznia 2020 roku młody pracownik, który spełnia warunki formalne do skorzystania z ulgi podatkowej ma jeszcze prościej. Nie musi już przygotowywać wniosku i składać go u swojego pracodawcy, tak jak miało to miejsce jeszcze w 2019 roku, gdy program dopiero co wszedł w życie.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments