Czym pożyczki na dowód są bezpieczne?

Czym pożyczki na dowód są bezpieczne?

Aktulności artykuły Prasóweczki Prasówki

Coraz częstszym sloganem reklamowym firm pożyczkowych jest hasło „pożyczki na dowód”. Założeniem takiej pomocy finansowej jest jej uzyskanie bez zaświadczeń, a jedynie w oparciu o dane osobowe zawarte w dowodzie osobistym. Należy jednak wiedzieć, dlaczego taka pożyczka jest udzielana bez zaświadczenia o dochodach i w jaki sposób firma pożyczkowa rekompensuje sobie to ułatwienie.

Czym pożyczki na dowód są bezpieczne?

 

Uproszczenie formalności to wygoda dla konsumenta. Jej podstawą jest brak konieczności organizowania dokumentów potwierdzających nasz dochód, a nawet samo zatrudnienie. Wnioskowanie o pożyczke odbywa się zatem w oparciu o dane z dowodu, co także przyspiesza całą procedurę.

Zazwyczaj w przypadku pożyczek na dowód, istnieją dwie drogi do ich zaciągnięcia. Pierwszą z nich jest pożyczka wzięta osobiście w oddziale. To w jego progach dowiadujemy się wszelkich szczegółów i zgadzamy się na warunki zawarte w umowie. W placówce składamy wniosek, otrzymujemy odpowiedź, a następnie dostajemy pieniądze do ręki lub na wskazane konto bankowe. Drugim sposobem jest zaciągnięcie pożyczki na dowód za pośrednictwem internetu, a konkretnie strony internetowej firmy pożyczkowej. Za pośrednictwem wypełnienia formularzu on-line i wykonania przelewu potwierdzającego nasze dane, zgadzamy się na warunki umowy, a pieniądze zostają przelane na nasze konto. W jednym i drugim przypadku procedura zajmuje nawet do kilku minut. Zwykle jest to 15 minut i po tym czasie możemy cieszyć się dodatkową gotówką.

Zaciąganie pożyczki na dowód za pośrednictwem internetu to najwygodniejsza forma uzyskania dodatkowego dochodu. Jedyne co musimy posiadać to dostęp do komputera oraz dowód osobisty. Aby w pełni cieszyć się z pożyczki, najpierw należy zapoznać się z warunkami pożyczki. Lepiej zrobić to wcześniej, gdyż w chwili wysyłania wniosku możesz nie być na tyle skupiony, na ile chciałbyś być przy podejmowaniu bądź co bądź bardzo ważnej decyzji. N szczęście większość stron pożyczkowych udostępnia wzór swojej umowy do wglądu dla wszystkich potencjalnych klientów. Ułatwia to zapoznanie się z nim, a nawet rozwianie wątpliwości związanych z umową zabierając umowę do prawnika lub innego eksperta w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. Dodatkowo, oprócz umowy warto zapoznać się z działem FAQ, który zawiera najczęściej zadawane pytania oraz odpowiedzi na nie. Pozwoli to nam uniknąć wątpliwości przy spłacie pożyczki, którą zaciągnęliśmy.

Bezpieczeństwo pożyczki na dowód powinno być przez nas dokładnie sprawdzona. Na rynku nie brakuje firmy, które chcą oszukać swoich klientów. Na szczęście są to jednak jedynie incydenty i z czystym sumieniem można stwierdzić, że na dzisiejszym rynku finansowym nie brakuje firm pożyczkowych, które oferują w pełni bezpieczne pożyczki na dowód osobisty. Aby w pełni czuć się bezpiecznie, przed wizyta w danej placówce lub na stronie internetowej, można sprawdzić w kilku prostych punktach czy firma jest wiarygodna. Pamiętajmy więc o tym, aby:

Sprawdzić czy firmy pożyczkowa udostępnia na swojej stronie podstawowe dane kontaktowe oraz czy te dane są autentyczne (warto zadzwonić do siedziby i zobaczyć czy ktoś ten telefon odbierze lub znaleźć w internecie informacje potwierdzające te dane)
Przejrzeć listę ostrzeżeń wydawanych przez Komisje Nadzoru Finansowego na stronie internetowej, dotyczących możliwości popełnienia przestępstwa,
Odszukać na stronie internetowej informację na temat RRSO, a więc rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania,
Sprawdzenie czy firma pożyczkowa należy do Związku Firm Pożyczkowych,
Przejrzeć opinie internautów na temat danej firmy, a także zrobić rozeznanie wśród swoich znajomych.

Do oczywistych zalet pożyczek na dowód należy na pewno ograniczenie formalności. Jest to czynnik, który najczęściej wpływa na decyzje kredytobiorcy. Nie brakuje bowiem sytuacja, w których pieniądze są potrzebne „na już”. Pożyczanie na dowód wiąże się również z łatwiejszym uzyskaniem upragnionej gotówki. W przypadku banku, często klienci wnioskujący o taką pomoc, nie spełniają formalnych wymogów lub ich zdolność kredytowa nie jest odpowiednia. Firmy pożyczkowe w takiej sytuacji są jedynym sposobem na rozwiązanie problemów finansowych. Pieniądze pożyczane przez internet to również pewność ich otrzymania o każdej porze dnia i nocy. Bardzo wiele firm pracuje również w nocy. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, których wypadki losowe spotkały w najmniej oczekiwanym momencie.

Podsumowując powyższy tekst, należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo zaciąganej pożyczki na dowód. Konieczne jest dokładne przeanalizowanie tego czym firma, w której zaciągniemy zobowiązanie jest godna zaufania i spełnia nasze wymagania. Przed złożeniem podpisu musimy uważnie przeczytać wszystkie postanowienia, ponieważ później będziemy zobowiązani do ich wypełnienia i przestrzegania wszystkich punktów umowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments